16.12.2005

 

 «Форум соціально відповідальних бізнесів України»

 

16 грудня 2005 року був заснований принципово новий неполітичний громадський рух – «Форум соціально відповідальних бізнесів України», що став наслідком проведеного в Українському будинку форуму «Соціальна відповідальність українського бізнесу: принципи, суперечності, перспективи».

Привітання учасникам надіслав Прем’єр-міністр України Юрій Єхануров: «Від імені уряду України щиро вітаю усіх Вас, учасників, гостей та організаторів форуму «Соціальна відповідальність українського бізнесу». Впровадження системного діалогу бізнесу, влади і суспільства – важлива передумова для вирішення багатьох соціально-економічних задач поступального розвитку України». Ідею створення такого масштабного руху із соціальної відповідальності також підтримав Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики і праці Василь Хара.

Мета Форуму – вивести соціально відповідальне підприємництво на рівень нових вимог сучасного етапу розвитку України і забезпечити стійкий та ефективний діалог Бізнесу, Влади, Суспільства і ЗМІ, реалізувати урядову програму «Бізнес і Суспільство». Для цього протягом 2006 року в рамках Форуму планується організовувати тематичні конференції, круглі столи, а також створити Інтернет-ресурс з «біржею» соціальних проектів.

Головним результатом проведення Форуму стало підписання Меморандуму соціально відповідального бізнесу в Україні, що визначає принципи і задачі соціально відповідального бізнесу. Його підписали: компанії – «Київстар», Страхове товариство «Іллічівське», «ТНК-ВР Україна», «Майкрософт Україна» та інші; об’єднання – Український національний комітет Міжнародної Торговельної Палати, Асоціація міст України і громад, Індустріальний телевізійний комітет, Українська асоціація якості, Всеукраїнське громадське об’єднання підприємців «Нова Формація» та інші.

Для розробки і впровадження постійно діючих механізмів Форуму учасники вирішили створити Координаційний комітет Форуму соціально відповідальних бізнесів України і провести презентацію Єдиного плану роботи на прес-конференції (у лютому 2006 року). Комітет очолить Президент Українського національного комітету Міжнародної Торговельної Палати Володимир Щелкунов.